Reklam
Reklam

Şenlik Sonrası Kapanış Resepsiyonu

İZMİR'in Gaziemir İlçesi'nde bu yıl 18'incisi düzenlenen Ulusal ve Uluslararası Çocuk Şenliği'ne 9 ülke ile Sinop'tan ka..

Şenlik Sonrası Kapanış Resepsiyonu

İZMİR'in Gaziemir İlçesi'nde bu yıl 18'incisi düzenlenen Ulusal ve Uluslararası Çocuk Şenliği'ne 9 ülke ile Sinop'tan ka..

Şenlik Sonrası Kapanış Resepsiyonu
26 Nisan 2015 - 13:48

İZMİR'in Gaziemir İlçesi'nde bu yıl 18'incisi düzenlenen Ulusal ve Uluslararası Çocuk Şenliği'ne 9 ülke ile Sinop'tan katılan heyetlerin onuruna, Özdere'deki Onyria Claros Beach-Spa Resort'te bir kapanış resepsiyonu düzenlendi.
Azerbaycan, Bulgaristan (2 ekip), Bosna Hersek, Litvanya, Çin Halk Cumhuriyeti, Romanya, Rusya, Makedonya, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden gelen yabancı, Sinop'tan gelen yerli heyetlerin katıldığı resepsiyonda konuşan Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol, bu yıl 'Sev kardeşim' temasıyla düzenlenen şenliğe katkılarından dolayı heyet temsilcilerine teşekkür etti. Şenliğin komite başkanı Aydın Tülü ve üyelerine teşekkür eden, hediye veren Başkan Şenol, “18 yıldır bu şenliğe katılarak bizleri onurlandıran tüm ülke heyetlerine teşekkür ediyorum. Bu şenliğe katılan herkes dünya barışına çok önemli katkı sağlıyor. Burada sevgi tohumları ekiyoruz. Tüm silahların en büyüğü sevgidir. Bu silaha sarılıp asla bırakmayalım. Bu geceyi kapanış resepsiyonu olarak kabul etmeyin. Önümüzdeki yıl düzenleyeceğimiz 19. şenliğin ilk buluşması olarak görmenizi istiyorum" diye konuştu.
DÜNYA BARIŞINA KATKI
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın çocuklara armağan edilen tek bayram olduğunu altını çizen Kaymakam Yaşar Dönmez ise, “Geleceği görerek 95 yıl öncesinden çocuklara bayram armağan eden Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün mirasına Gaziemir'de bu şenlikle sahip çıkılıyor. Bu şenlik insanlık barışı için çok büyük katkılar sağlıyor. Şenliğe katkı sağlayan ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.
Gaziemir Belediyesi Halk Dansları Topluluğu'nun gösteri yaptığı geceye Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol ile Kaymakam Yaşar Dönmez'in yanı sıra, Bosna Hersek Fahri Başkonsolosu Ahmet Kemal Baysak, konuk ülkelerden belediye başkanları, CHP Gaziemir İlçe Başkanı Umut Tekin, Gaziemir Gıda Bankası Yardımlaşma Derneği Başkanı Birsen Şenol, belediye başkan yardımcıları, belediye meclisi üyeleri, belediye birim müdürleri, STK temsilcileri, muhtarlar katıldı.

İZMİR, (DHA)
FOTOĞRAF