AYLARDIR SÖYLÜYORUZ
Reklam
Reklam
Ayla ÇEKİÇ

Ayla ÇEKİÇ

AYLARDIR SÖYLÜYORUZ

15 Mayıs 2015 - 01:20

Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Türkiye Bankalar Birliği'nin 58. Olağan Genel Kurulu'nda dün bir konuşma yaptı ve “Önümüzü rahat göremiyoruz” dedi. 
İş kadını olarak köşe yazılarımda Babacan’ın bugün söylediğini aylardır dile getiriyorum. Hatta Antalya Ticaret Odası Başkanı Davut Çetin, odanın her meclis toplantısında rakamlarla gidişatın korkunç boyutlarını gözler önüne seriyor.
Belirsizlik, tutarsızlık, turizm sektöründeki kriz, her ne derseniz deyin üst üste koyduğunuzda iş dünyasının önünü görmesini imkânsızlaştırıyor. Belirsizlik ticareti, sıcak para akışını durduruyor. Yatırımlar bekliyor!..
Olan yine ticaret yapanların başına patlıyor…
Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, yakından takip edip hatta takdir ettiğim öncelikli olarak iyi bir ekonomist. Babacan’ın siyasetinden önce bana göre ülkemizin son ekonomik gidişatında etkili olmuş hatta birçok başarıya imza atmış bir isim. Yalnız son zamanlarda müdahale etmeye gecikiyor…
Tabiki bunun nedeni kendisinin bilgisizliği değil, siyasetin gidişatı…
Siyaset ve ekonomi birlikte gittiğinden Babacan’ın müdahalesini geciktiren etkenler var. Ancak gerek ülkemin, gerekse kentimin ekonomisinde artık gerçek anlamda söylevlerden çıkıp, real uygulanabilirliği olan çözümlerin bir an önce hayata geçirilmesi gerekir. 
Aylar öncesinde bizlerin söylediği, bugün ise Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Ali Babacan dile getirdiği gerçek aslına bakarsanız S.O.S. veren kanayan bir yara haline geldi.
Bu nedenle ticaretin içinde olan bizler artık çözüm istiyoruz. 
Dile getirmek yeterli kalmıyor…
Bu nedenle Babacan’dan çözüm bekliyorum…
İyi hafta sonları…

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum