BABACAN LAFI HİÇ UZATMADI
Reklam
Reklam
Ayla ÇEKİÇ

Ayla ÇEKİÇ

BABACAN LAFI HİÇ UZATMADI

27 Mayıs 2015 - 09:43

Antalya Büyükşehir Belediyesi İş ve Ekonomi Dünyasını Buluşturuyor toplantısına katıldım. Antalya Ticaret Odası’nda düzenlenen toplantıya Antalya iş dünyası yoğun ilgi gösterdi. Çünkü konuşmacı olarak ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Ali Babacan katılacaktı. Babacan’ın söyleyeceği her cümle ticaret hayatında olan bizler için altın değerinde…

Pür dikkat Babacan’ı bekleyenleri toplantı salonunda gözlemledim. Ne söyleyeceği, ülkenin ekonomik durumu ve beklentilerle ilgili detaylı değerlendirme yapması beklenen Başbakan Yardımcısı Babacan, lafı hiç uzatmadan salondakileri “Bunu yaptık, şu olursa, bunları yapmaya devam edeceğiz” dercesine tak tak sözlerini sıraladı, lafı hiç uzatmadan mesajını verdi ve gitti. Babacan’ın Antalya’daki Büyükşehir Belediyesi İş ve Ekonomi Dünyasını Buluşturuyor toplantısı dışında hiçbir programı yoktu.

Babacan’ın konuşmasını beklerken heyecanlı olanlar bu kez düşünmeye başladı. Çünkü Babacan çok net konuştu: “Siyasi istikrar varsa işler kolay olur. Siyasi istikrarın kaybolduğu ülkelerde ekonomik sıkıntılar başlıyor. Siyasi istikrar olmadığında neler yaşandığını Avrupa da sık sık görüyoruz. Erken seçimler, koalisyonlar, hükümetlerin çok sık değiştiği için ekonomiler yolunda gitmiyor…”

Antalyalı iş adamlarına verilmesi gereken mesaj verilmişti. Bundan sonrası sandığa gideceklere kalmıştı. Toplantı sonrası aldığım yorumların geneli kafa karışıklığıydı. Toplantının sadece Babacan’ın konuşması için gerçekleştirildiğini fark edenler, genel seçim sonuçlarında belirsizliğin hakim olduğunu yorumladı.

Bana göre yapacak çok fazla bir yorum yok. Ali Babacan iktidar partisinin önemli kurmaylarından biri… Ekonominin başındaki Babacan, yatırımın en fazla olduğu illerden biri ayrıca turizm sektörünün can damarı olan Antalya’dan oy istemeyecekti de, nerede isteyecekti? 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum