Başkan Uysal, bu işi biliyor
Reklam
Reklam
Ayla ÇEKİÇ

Ayla ÇEKİÇ

Başkan Uysal, bu işi biliyor

08 Mayıs 2015 - 01:16

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal dün ‘1’LİKTE BAŞARDIK’ sloganıyla göreve geldiği günden itibaren hayata geçirdiği tüm hizmetleri anlattı. 
Öncelikli olarak Başkan Uysal’ın ceketini çıkarıp, gömleğinin kollarını sıvayarak sohbet şeklinde anlattığı hizmetler, sunumuna katılanlarla kendisi arasında samimiyeti sağladı.
Ardından da alışılmışın dışında mütevazi bir o kadar da kendinden emin anlatımla  "Görkemli eserlerden bahsedip, 'namımız yürüsün' diyebilirdik ama böyle bir şey yok. Her attığımız adım, harcadığımız her kuruş insan hayatına dokunacak. Bizim projemiz insandır" diye konuşması Başkan Ümit Uysal’ın ne yapmak istediğini özetledi.
“Bizim projemiz insandır” diyerek yola çıkan kim olursa olsun başarısız olmasına imkan yoktur. Başkan Uysal da hayata geçirdiği her hizmette insana dokunmayı başarıyor.
Tamam, trilyonluk projeleri yok!
Tamam, devasa eserlere imza atmadı!
Ama ne yaptı? Binlerce kadını bir araya getirip 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde tek yürek haline getirdi. Onların söylediği şarkılara katıldı…
Ne yaptı? 3 fidan parkını açarak, tarihimizde unutulmasını istemediğimiz acı gerçeğin anısına park açtı.
Ne yaptı? Çocuklarla birlikte uçurtmaları gökyüzünde uçurdu.
Ne yaptı? Oturduğu konutu boşalttı, engelli gençlerimiz için yemyeşil alanı açtı.
Ne yaptı? 7 gün 24 saat hizmet veren sorunu 48 saat içinde çözen Turunç Masa’yı kurdu. 5 ayda 21 bin kişi başvuru yaptı. Başvuruların 19 bini sonuçlandırıldı.
Hepsinden önemlisi her gün gençlerle, çocuklarla, yaşlılarla buluştu. Halkın gönlüne hitap edip, onlara dokundu.
Bunları yaparken siyasetten uzak durmaya çalışması… 
Bana göre Başkan Uysal, bu işi iyi biliyor ve kutlanması gerekiyor.
Tebrikler… 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum