ÇAVUŞOĞLU'NUN FARKINDA MISINIZ?
Reklam
Reklam
Ayla ÇEKİÇ

Ayla ÇEKİÇ

ÇAVUŞOĞLU'NUN FARKINDA MISINIZ?

18 Mayıs 2015 - 10:15

Günümüzde vefa;  her alanda unutuldu, sadece İstanbul’da bir semt adı olarak kaldı.

Hele hele siyasette ‘vefa’ yı nerede ararsanız, arayın bulamazsınız…

Bu sözler AK Parti Antalya Milletvekili, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun son bir ayda çalışmalarını izlediğimde kalemimden dökülüverdi.

Çavuşoğlu, umarım siyasetin vefasızlığını bu kadar çalışmaya, bu kadar fedakârlığa karşı yaşamaz.

Bilindiği gibi Ak Parti’de 3 dönem kuralı var. 3 dönem milletvekilliği yapanlar bir daha aday olamıyor. 3 dönemini tamamlayanlardan biri de, Mevlüt Çavuşoğlu…

Yeniden milletvekili adayı olamayan ancak 7 Haziran Genel Seçimleri’ne kadar Dışişleri Bakanlık görevini yürütecek olan Mevlüt Çavuşoğlu, sanki hızına hız katmışçasına oradan oraya seçim çalışması yapıyor. Yetmiyor, bakanlığıyla ilgili çalışmalarına hız katıyor.

İmkan bulduğu dönemlerde Antalya’da cenazeyi de düğünü de kaçırmayan Çavuşoğlu, seçim çalışmaları için de Alanya’da Milletvekili Adayı Sena Nur Çelik’in programlarına dahil oluyor. Çavuşoğlu, adeta mevcut milletvekili adaylarından hızlı çalışıyor…

Çavuşoğlu, bakanlıkla ilgili olarak yurt dışı ziyaretlerini sürdürüyor o arada Belek’te NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı’na ev sahipliği yapıyor. Ardından da G-20 Zirvesi için son hazırlıklarını tamamlıyor.

Bunlar benim göz önünde takip edebildiklerim. İsterseniz Çavuşoğlu’nun Twitter hesabına bakın, inanın takdir edilecek boyutta…

Sonra da, yeniden aday gösterilmeyen diğer bakanlara bakın, olmadı listeye giremeyen milletvekili aday adaylarına bakın. Hiç kimsenin esamesi okunmuyor.

Hal böyle olunca Mevlüt Çavuşoğlu’nun farkı ortaya çıkıyor…

İşte bunları gördüğüm ve değerlendirdiğimde vefasızlığın yaratacağı üzüntü ardından da kaybedilen değerler aklıma geliyor.
İstiyorum ve umuyorum ki siyasetteki vefasızlık Çavuşoğlu’na değmesin. Çünkü Çavuşoğlu’nun farklılığını fark edenler ‘vefasızlığı hak etmediğini görecek.

İyi haftalar…

YORUMLAR

  • 0 Yorum