“İsmet Paşa'nın Kızı Aramızda” konu başlığı ile düzenlenen toplantı Akra Otel’de gerçekleştirildi. Toplantıya Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Meclis Başkanı Ahmet Öztürk, Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Okan Hançer, Peyzaj Mimarlar Odası Antalya Şube Başkanı Gülsüm Kıldan, Şehir Plancıları Antalya Şube Başkanı Funda Yörük, Çevre Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Derya Ünver, Batı Akdeniz Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (BAKSİFED) Başkanı Abdullah Erdoğan, Yörük Sanayici ve İş İnsanları Derneği (YÖRSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Alper Oral, Antalya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı İdris Taş, ANSİAD Üyeleri ve eşleri katıldı. Özbek: Her daim sahip çıkmalıyız ANSİAD Başkanı Ercan Özbek’in açılış konuşması ile başlayan toplantıda Özbek, “Cumhuriyetimizin 100. Yılını kutladığımız bugünlerde, bugünlere nerden ve nasıl geldiğimizi tekrar tekrar hatırlamalı, düşünmeli, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve tüm silah arkadaşları tarafından bizlere emanet edilen bu en büyük mirasa her daim sahip çıkmalıyız” dedi. İsmet İnönü’nün kızı Özden İnönü Toker’i ANSİAD toplantısında ağırlamaktan mutluluk duyduklarının altını çizen Özbek, “Sözleri ve yaptıkları halen bugünümüzü aydınlatan, yaşımız kaç olursa olsun her zaman O’nun çocukları olmaktan gurur duyduğumuz biz Atatürk çocukları, bugün bir Cumhuriyet çocuğunu ağırlamaktan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve İsmet Paşa ile ilgili anılarını, Cumhuriyetimizin ilk yıllarında tanıklık ettiklerini kendisinden dinleyecek olmaktan dolayı büyük bir heyecan ve onur duyuyoruz” ifadelerini kullandı. ANSİAD toplantısının konuğu olan Özden İnönü Toker, konuşmasında Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve İsmet İnönü’ye dair anılarını dönemin ayrıntıları ile birlikte katılımcılar ile paylaştı. “ANSİAD 2. Olağan Toplantısı” ANSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Özbek’in toplantının başkanlığını yapan ANSİAD Geçmiş Dönem Başkanı & Askeri Tarih Yazarı Bekir Bülend ÖZSOY ile birlikte konuğumuz Özden İNÖNÜ Toker’e Antalyalı Seramik Sanatçısı Tufan Dağıstanlı’nın Antalya gravürlerinden birisini hediye etmesinin ardından sona erdi.
GÜNCEL
Yayınlanma: 25 Ocak 2024 - 18:06
ANSİAD'ın konuğu Özden İnönü Toker oldu
Antalya Sanayici ve İş İnsanları Derneği (ANSİAD)’ın 2024 faaliyet dönemi 2. Olağan Toplantısı’nın konuğu İsmet İnönü’nün kızı Özden İnönü Toker oldu
GÜNCEL
25 Ocak 2024 - 18:06