Reklam
Reklam

Demet Akalın ‘ateş’ gibi geldi!!!

Her albümüyle dinlenme ve satış rekorları kıran Pop Müziğin kraliçesi Demet Akalın’ın yeni albümü müzik severlerle buluştu! Demet Akalın’ın ‘Ateş’ ismini verdiği kariyerinin 11. albümü isminin hakkını verecek!

Demet Akalın ‘ateş’ gibi geldi!!!

Her albümüyle dinlenme ve satış rekorları kıran Pop Müziğin kraliçesi Demet Akalın’ın yeni albümü müzik severlerle buluştu! Demet Akalın’ın ‘Ateş’ ismini verdiği kariyerinin 11. albümü isminin hakkını verecek!

Demet Akalın ‘ateş’ gibi geldi!!!
08 Haziran 2019 - 13:46

Pop müziğin kraliçesi Demet Akalın, iki yıl aradan sonra yeni albümü 'Ateş' ile geri döndü. Akalın, 15 yeni şarkıdan oluşan Ateş'te de kendisiyle özdeşleşen 'giderli' tarzını devam ettirirken repertuarına rap ve arabesk şarkılar da ekledi.

Şimdiye kadar yaptığı 10 albüm, 3 single, 2 maxi single ile her defasında dinlenme ve satış rekorları kıran Pop Müziğin kraliçesi Demet Akalın, iki yıl aradan sonra yeni albümü Ateş ile geri döndü. Akalın, 15 yeni şarkıdan oluşan Ateş’te de kendisiyle özdeşleşen ‘giderli’ tarzını devam ettirirken repertuarına rap ve arabesk şarkılar ekledi. Albümde Ayla Çelik, Cansu Kurtçu, Derya Bedavacı, Ebru Polat, Efe Bahadır, Emirkan,  Gökhan Tepe, Hakkı Yalçın, Murat Güneş, Öze Bade Derinöz, Serdar Aslan, Sıla Gençoğlu, Şebnem Sungur ve Tan Taşçı söz ve besteleri yer alırken düzenlemelerde  Hasan Çicek, Volga Tamöz, Mustafa Ceceli, Okay Barış, Alper Atakan, Gürsel Çelik, Catwork, Erhan Bayrak ve Serkan Ölçer imzası var. Albümün fotoğrafları için  Ermen İştahlı ‘nın objektifine pozlar veren  Demet Akalın sadece şarkılarıyla değil fotoğraflarıyla da adeta ateş ediyor.

Haktan ile düet…

Albümünde “Yekten” şarkısında Arabesk müziğin ünlü isimi Haktan ile düet yapan Demet Akalın albümü için “Giderli şarkım da var. Yeni nesil gençlerin takip ettiği rapler de var. Arabesk de var. Kısaca herkesin kendisine seçeceği bir şarkı mutlaka var albümde” diyor.
Sıla ‘dan “Bizi Buluyor”

Demet Akalın ‘ın albümüne son anda eklenen sürpriz şarkı ise “Bizi Buluyor” ismini taşıyor. Sözlerini Sıla Gençoğlu ‘nun yazdığı, müziğini Efe Bahadır ile yaptığı “Bizi Buluyor” için “Sıla’nın kaleminden çıkan bu şarkı hayatımın en unutulmaz şarkılarından biri oldu. Son anda bu şarkıyı albüme kattığımız için çok mutluyum. Bu şarkıyı Sıla kendi albümünden çıkararak benim albümüme verdi.’’ diyen Demet Akalın geçtiğimiz gün yaptığı paylaşımda şarkının sözlerini hayranlarıyla paylaştı. Paylaşım büyük ses getirdi.

Unkapanı’nı Canlandırdı!

Demet Akalın, iki yıl aradan sonra çıkaracağı “Ateş”  albümüyle sadece müzikseverlerin değil Unkapanı esnafının da yüzünü güldürdü. Daha çıkmadan aldığı satış siparişleriyle ekonomik kriz içinde bulunan Unkapanı esnafına nefes aldıran Demet Akalın’ın yeni albümü Ateş, DMC etiketiyle tüm dijital platformlarda ve müzik marketlerde yerini aldı.
Her albümüyle dinlenme ve satış rekorları kıran Pop Müziğin kraliçesi Demet Akalın yeni albümünü doğum günü olan 23 Nisan’da çıkardı. Albümünün çıkış tarihi için yine doğum günü olan 23 Nisan’ı seçen Demet Akalın, albümün çıkışının ardından da yine konser maratonuna başlayacak. Daha albümü çıkmadan yaz için 100’e yakın konser anlaşması yapan Akalın, yine rakiplerine fark atacak. Müzik dünyasının en çalışkan isimlerinden biri olan Demet Akalın, bu yoğun tempoya doğru beslenerek ve planlı yaşayarak ayak uydurduğunu söylüyor. “İşimi çok severek yaptığım ve bu tempoya yıllardır alışık olduğum için problem olmayacak” diyen Demet Akalın, bu yaz da hayranlarının karşısına bomba gibi çıkmaya hazırlanıyor.

Öncelikle yeni çalışmanız 'Ateş'ten bahseder misiniz?

İki senedir albüm için çalışıyordum. Güzel şarkılar topladım. Eskiden çalıştığım isimler dışında birkaç yeni arkadaşım da var. Çok içime sindi. Dinleyicilerim "Çok single çıkarıyorsun, albüm bekliyoruz senden artık" diyorlardı. Albümü de onlar için yaptım aslında.

Yeni nesli yakalamak için neler yapıyorsunuz?

Bu albümde yeni gelen nesli yakalayayım diye rap söyleyeyim dedim. Reynmen'in şarkısını yapan çocuklara gittim. Stüdyoya girdim şarkıyı okumak için ama yok, okuyamadım çünkü rap tarzım değil. Bu şarkıları Reynemen'ler, Aleyna'lar okusun dedim. Ben kendi kitlemle devam ediyorum. Zaten kendi kitlemi korumak adına 'Ateş'i çıkardım.

Dinleyici kitlenizle güçlü bir bağınız var...

Evet. Yıllar içinde oluştu bağımız. Stratejik bir şey değil bu. Samimiyetimi seviyor dinleyicilerim. Geçimsiz yanlarım var. Dengesiz diyenler de var benim için. Evet zaman zaman oluyor ama samimi bir insanım. Sanat camiasındakileri çok farklı bir hayat yaşıyor sanıyorlar. 'Kim bilir ne partiler veriyordur evinde' diye düşünenler olabilir benim için ama aslında manastır hayatı yaşıyorum. Sahne dışında bir ev kadını gibi yaşıyorum.  

Hayranlarınızın hep yanında oluyorsunuz. Zaman zaman onlarla bir araya geliyorsunuz, hasta ziyaretlerinde bulunuyorsunuz...

Elimden geldiğince yapmaya çalışıyorum. Moral çok önemli iyileşmeleri için. 5-6 yıl önce kanser hastası bir genç kız vardı. Gebze'ye ziyarete gitmiştim onu. Hastalığının kötü bir sürecindeydi. Sadece gözleri ile temas kuruyordu. Ben de elbise aldım ve "İyileşeceksin ve bu elbisemi giyip konserime geleceksin' dedim. Gerçekten de iyileşti ve 8 ay sonra elbisemi giydi, konserime geldi. Çok mutlu oldum iyileşmesine. Şimdi de iki genç kız var yine hasta. Biri Tarkan'ı, diğeri de beni çok seviyor. Tarkan'ın 'Tut Elimden' şarkısını söylemesini istiyormuş. Ben de Tarkan'a ilettim bunu. Hemen aramış ve söylemiş şarkıyı. O kadar hoşuma gitti ki bu hareketi. Tarkan çok iyi yürekli bir insan.

Anne olmak sizi nasıl etkiledi?

Anne olduktan sonra insan başka bir forma geçiyor. Annem her zaman "Anne olunca anlarsın" derdi. Gerçekten şimdi daha iyi anlıyorum onu. Çocuk sahibi olmayı da hiç düşünmüyordum. Şarkıcılık kariyerime başladığım dönemden itibaren hep iş odaklı düşünüyordum. Annelik bana uzaktı. Evlendikten sonra Okan çok çocuk istedi. Tüp bebek denedik. Çok param gitti tüp bebeğe. Hamile kalamadım tedaviyle. Okan'a "Boşa beni, git başkasıyla evlen, çocuk yap" bile demiştim. O da "Saçmalama" diyordu bana. Sonra zaten kendiliğimden hamile kaldım. Çok zor bir hamilelik geçirdim ama. Hamilelikten nefret ettim resmen. Anne olmanın ne demek olduğunu Hira'yı kucağıma alınca anladım.

Alişan'la barışmanız da çok konuşuldu...

Ben onunla küs olduğum zamanlarda bile iyi olsun istiyordum. "Çocuk sahibi olsun" dediğim birkaç arkadaşım vardı. Tarkan için de, Alişan için de dua etmeye gitmiştim. Şimdi ikisinin de çocuğu oldu. Alişan'ın oğlunun bir tane fotoğrafı vardı, gözyaşı olan fotoğrafı. O fotoğraf beni çok etkiledi. Ağladım ona bakarak. Bu olaydan sonra da barıştım. Küslükler bana göre değil. SELİM ÇELİK