Reklam
Reklam
Reklam

İhsan Coşkun | Sporun Perde Arkası

Antalyaspor Kulübü Derneği, 15 Eylül Cumartesi günü, çoğunluk sağlanamadığı takdirde ise 22 Eylül 2018 tarihinde çoğunluk aranmaksızın yeni dernek başkanını seçecek. Dernekten yapılan duyuru ile de, aidat borcu olan üyelerin 13.09.2018 Perşembe günü Saat 17.30’a kadar üyelik aidatlarını yatırmaları istendi

İhsan Coşkun | Sporun Perde Arkası

Antalyaspor Kulübü Derneği, 15 Eylül Cumartesi günü, çoğunluk sağlanamadığı takdirde ise 22 Eylül 2018 tarihinde çoğunluk aranmaksızın yeni dernek başkanını seçecek. Dernekten yapılan duyuru ile de, aidat borcu olan üyelerin 13.09.2018 Perşembe günü Saat 17.30’a kadar üyelik aidatlarını yatırmaları istendi

İhsan Coşkun | Sporun Perde Arkası
12 Eylül 2018 - 11:56

DERNEKTEN SON UYARI

Antalyaspor Kulübü Derneği, yeni başkanını seçiyor. Mevcut başkan Nafiz Tanır’ın yeniden aday olmayacağını açıkladığı dernek seçiminde Ali Şafak Öztürk’ün dernek başkanlığı için aday olması bekleniyor. Dernek üyeliği işlemleri için evraklarını teslim eden Öztürk’ün önünde başkan adaylığı ile ilgili herhangi bir engel kalmadı.

UYARI YAPILDI

Antalyaspor Kulübü Derneği’nden ise 15 Eylül Cumlartesi günü yapılacak olan genel kurul ile ilgili aidat uyarısı yapıldı. Dernekten yapılan yazılı açıklamada, Antalya Kültür Merkezi'nde (AKM) 15.09.2018 Cumartesi günü Saat 10.00’da, kanuni çoğunluk sağlanamaması halinde 22.09.2018 Cumartesi günü aynı yer ve saatte yapılacak Olağanüstü Genel Kurulu'na üyelerin katılımı için; Dernek Tüzüğü Madde 7 gereği (Olağan ve Olağanüstü Genel Kurul'un yapılacağı yıl hariç olmak üzere gecikmiş yıllık aidat borcu olanlar Genel Kurul'a katılamaz.) varsa aidat borçlarını 13.09.2018 Perşembe günü Saat 17.30’a kadar ödemeleri gereği hatırlatıldı.

NAFİZ TANIR VE DERNEK

Son günlerde Antalyaspor’da en çok tartışılan konu; dernek ve anonim şirketin başkanlarının aynı kişi mi, yoksa farklı kişiler mi olması.

Bu uygulama, Hasan Akıncıoğlu’nun başkanlığı döneminde yaşanmıştı. Sayın Akıncıoğlu, hem Antalyaspor Derneği, hem de Antalyaspor AŞ’nin başkanlığını yapmıştı. Ö dönem bu uygulama eleştirildiği kadar, destek de görmüştü.

Gültekin Gencer döneminde ise bu uygulamadan vazgeçildi.

Gencer anonim şirket başkanı olmasının ardından, dernek başkanlığı için aday olmayacağını açıklamıştı. O dönem dernek başkanlığı için Nafiz Tanır aday oldu ve Tanır, 15 Eylül 2018 tarihi itibariyle de başkanlığı devredecek.

Nafiz Tanır’ın dernek başkanlığı dönemine bakacak olursak; Antalyaspor tarihinin en büyük gelirinin onun döneminde kulübün kasasına girdiğini görebiliyoruz. 11 milyon TL’ye mal olan ve 32 milyon TL’ye satılan arazi için sayın Nafiz Tanır’ın ne kadar büyük uğraşlar verdiğini, mücadeleler ettiğini; amatör branşlarda yakalanan başarıyı ve Anadolu’nun amatör branşlarındaki en büyük kulübü olduğumuzu görmezden gelmemeliyiz.

Eleştirilecek yanları yok mu, elbette var.

Ancak bardağın boş tarafına bakarken, dolu tarafını görmezden gelirsek yanlış yapmış oluruz.

Antalyasporluluğu kesinlikle tartışılmayacak olan Nafiz Tanır’a bir teşekkür borcumuzun olduğunu düşünüyorum.

BU ÇOCUĞA SAHİP ÇIKIN!

Antalyaspor alt yapısı adeta bir maden. Alt yapıdan öylesine gençler geliyor ki, bu çocuklar ileride sadece Antalyaspor’un değil, milli takımın yıldızı olacak nitelikteler. Özellikle milli takım oyuncusu olan Fehmi bu oyuncuların başında geliyor. Geçtiğimiz günlerde Fehmi için Galatasaray teknik Direktörü Fatih Terim bizzat telefon açarak, bu futbolcuyu sarı kırmızılı takıma istedi. 16 yaşındaki bir genç oyuncuyu, Türkiye’nin en önemli teknik adamlarından birisi bizzat telefon açarak istiyorsa, herhalde çocuğun yeteneklerini anlatmaya gerek yok diye düşünüyorum. Bu yüzden Antalyaspor yönetimi mutlaka Fehmi ve onun gibi yetenekli çocuklara sahip çıkmak zorunda. Aman elimizden kaçırmayalım. Yoksa Emre Akbaba örneğinde olduğu gibi ‘ahlar ve vahlar’ içinde kalırız…

TEHDİT DEĞİL, BİRLİK DİLİ KULLANALIM

Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk, 15 Eylül’de yapılacak olan dernek genel kurulunda aday olacağını açıkladı. Zaten camianın beklediği bir gelişmeydi bu durum. Açıkçası kimse için sürpriz olmadı.

Öztürk’ün geçtiğimiz hafta yaptığı basın toplantısına katılmıştım.

Gerek toplantının ardından kendisine, gerekse köşemde, güzel bir basın toplantısı gerçekleştirdiğini, birlik ve beraberlik vurgusu yaparak çok doğru noktalara değindiğini söylemiştim.

Çünkü artık Antalyaspor’un kavga ile kaybedecek zamanı yok.

Bütün enerjimizi kulübü bu zor durumdan çıkarmaya ve hak ettiği noktaya taşımaya harcamalıyız.

Şuan yapılması gereken en önemli şey, birlik ve beraberliktir. Bu takım bizim, hepimizin diyorsak, bu birlik ve beraberliği sağlamak zorundayız.

Ali Şafak Öztürk dernek seçimleri için ‘Dernek Başkanı olmazsam, A.Ş. Başkanı da olmam’ demek yerine  ‘Dernek başkanlığı için adayım, tüm dernek üyelerinden de, projelerimiz ve hedeflerimiz için destek bekliyorum’ dese çok daha güzel olurdu diye düşünüyorum.

Ali Şafak Öztürk’ün hem dernek hem de AŞ başkanı olmak istemesini anlayabiliyorum, çünkü bir şirketi en büyük hissedar yönetmeli. Kesinlikle bu konuda haklılık payı var.

Ancak diğer yandan da hem anonim şirket, hem gelir yaratma çabası, hem de futbol takımı ile koşuştururken, diğer yandan da dernek ile ilgilenmek ciddi anlamda kendisini zorlayacak ve yıpranmasına neden olacaktır diye düşünüyorum.

Davul ve tokmak aynı kişide olması doğru ancak, bu durum ilerleyen dönemde yorulmaya ve yıpranmaya doğru giderse işte o zaman da hataları beraberinde getirebilir.

Bundan dolayı kendi ekibi içerisinden, uyumlu çalışabileceği bir ismin dernek başkanı olması sanki bana daha mantıklı gibi geliyor.

Son olarak; birçok kez dile getirdiğim gibi, Öztürk ailesinin Antalyaspor için bir şans olduğunu düşünüyorum. Sayın Öztürk’ün doğru bir planlama ve doğru isimlerle Antalyaspor’u başarıya taşıyacağına da inanıyorum. Başkandan naçizane ricam, camiayı kutuplaştırıcı, ayrıştırıcı söylemler yerine; geçtiğimiz hafta basın toplantısında yaptığı gibi birleştirici, birlik ve beraberliğin ön planda olduğu söylemlerde bulunması.

Hep söyledim, yine söylüyorum; kavgaya değil, birlik olmaya ihtiyacımız var…

ÖZTÜRK FUTBOLCULARI AĞIRLADI

Antalyasporlu futbolcular ve teknik heyet, kırmızı beyazlı takımın başkanı Ali Şafak Öztürk'ün misafiri oldu. Başkan Öztürk, futbolcular ile uzun uzun sohbet etti

Antalyasporlu futbolcular ve teknik heyet, başkan Ali Şafak Öztürk’ün oteline konuk oldu.

Teknik heyet, futbolcu ve destek ekibi personeliyle el sıkışarak selamlaşan Başkan Ali Şafak Öztürk, yemek öncesi yaptığı konuşmada, daha önceki görevi döneminde kırmızı-beyazlı takımın tarihi rekorları kırdığına dikkat çekerek, "Birbirimize yardımcı olacağız. Siz maçları kazanarak üzerinize düşeni yapacaksınız, biz de mali vecibelerimizi yerine getireceğiz. Mücadeleci ve karakterli oyunculardan kurulu bir takımsınız. Siz maçlarınızı kazanırsanız bizim de sorunları çözmemiz kolaylaşır" dedi.

'ANTALYA'NIN ÇOCUKLARI' ÇIKTI

Tansu Duran'ın kaleme aldığı 'Antalya'nın Çocukları' adlı kitap için Antalyasporlu futbolcular Zeki Yıldırım, Musa Nizam ve Osman Çelik'in katılımıyla imza günü düzenlendi.

Yazar Tansu Duran'ın Antalyaspor taraftarı 3 çocuğun hikayesinden yola çıkarak kaleme aldığı ve Antalya'yı tanıtan 'Antalya'nın Çocukları' adlı kitap için imza günü düzenlendi. Şarampol Caddesi'ndeki bir alışveriş merkezinin önünden düzenlenen imza gününe vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Tansu Duran ve futbolculara sevgi gösterisinde bulunan vatandaşlar, kitap ve forma imzalattı, hatıra fotoğrafı çektirdi. Antalya'nın kültürel alanda tanıtım eksikliğinden dolayı kitabı yazdığını ifade eden Tansu Duran, Antalya için daha fazla kitap yazacağını söyledi.

MİNİK ANTALYASPORLULAR