Reklam
Reklam

İhsan Coşkun | Sporun Perde Arkası

Antalyaspor bu hafta Beşiktaş'ı konuk ediyor. Bu maçta da büyük taraftarına çok ama çok büyük iş düşüyor. Benim önerim ise maçtan bir gün önce sosyal medyada bir etkinlik başlatalım ve yine kenti havaya sokup, Beşiktaş maçı öncesi Türkiye gündemine oturalım

İhsan Coşkun | Sporun Perde Arkası

Antalyaspor bu hafta Beşiktaş'ı konuk ediyor. Bu maçta da büyük taraftarına çok ama çok büyük iş düşüyor. Benim önerim ise maçtan bir gün önce sosyal medyada bir etkinlik başlatalım ve yine kenti havaya sokup, Beşiktaş maçı öncesi Türkiye gündemine oturalım

İhsan Coşkun | Sporun Perde Arkası
01 Şubat 2019 - 13:54 - Güncelleme: 01 Şubat 2019 - 14:41

YİNE GÜNDEM OLALIM

Antalyaspor taraftarı son iki sezondur Türkiye'nin gündeminde. Gerek sosyal medyadaki etkisi, gerek tamımın arkasındaki desteği ile her fırsatta kendilerinden söz ettiriyor. Önümüzde de Beşiktaş maçı var. Antalyaspor da sıkıntılı bir dönemden geçiyor. Ancak arkasında büyük taraftarı  ile bu sıkıntılı dönemi de atlatacaktır. Nasıl ki sezon başında Beşiktaş maçı ile bir çıkışa geçtiysek yine aynısını yapabiliriz. Beşiktaş maçı yine çıkış maçımız olabilir. Bu anlamda da pazar günü Antalya Stadyumu'nda taraftar desteğine çok ama çok ihtiyacımız olacak. Tüm Antalya'nın da bu sıkıntılı dönemde takıma destek olması gerekiyor. 
 
GÜNDEM OLALIM
Cumartesi akşamı sosyal medyadan bir etkinlik yapmayı öneriyorum. Başta iyi bir Antalyasporlu Turimci Tolga Cömertoğlu'nun da önderliğinde; 07 Gençlik ve Grup 1966'nın desteğiyle bu etkinliği hayata geçirelim. Antalyaspor'u yine Türkiye gündemine getirelim ve kenti maç havasına sokalım. Antalyaspor'un buna ihtiyacı var. 
 
REHAVETİ KALDIRALIM
Gerek yönetim, gerek futbolcular, gerek taraftar üzerinde bir rehavet var. 28 puanın rahatlığı yaşanıyor. Yalnız çok kritik bir dönemdeyiz. Önümüzde Beşiktaş, Rize ve Başakşehir gibi çok zorlu maçlar var. Bu kaçlardan puansız ayrılırsak çok farklı noktaya gelebiliriz. Motivasyonumuzu ve havamızı kaybedersek de bir daha toparlamak kolay olmaz. Bu yüzden dikkatli olmalı ve bu sıkıntılı süreci atlatmalıyız. Ligin ilk yarısında nasıl yaptıysak yine yaparız. Yeter ki üzerimizdeki kötü havaya atalım ve saha içine odaklanalım.

DERNEK YENİLENİYOR

Antalyaspor taraftar grubu Grup 1966, dernek lokalini yeniliyor. Dernek binasını iyi bilenler alt katın adeta tribünü andırdığını ve şark köşeleri, atkılar, formalar ile farklı bir ruhu yansıttığını iyi bilir. Dernek yönetimi de biraz daha güzelleştirmek adına böyle bir yenilenmeye gitmiş olacak ki, dernekte gece gündüz çalışmalar devam ediyor. Ben de bitince nasıl olacağını merak ediyorum. İlk fırsatta hayırlı olsuna gideceğim. 

MİSLİYLE KARŞILIK

Kanal V'de yayınlanan Spor Aktif programının geçtiğimiz haftaki konukları Antalyaspor taraftarı oldu. 07 Gençlik ve Grup 1966'nın temsilcileri Metin Çelik ve İsmail Bulut her iki grubun projelerini, hedeflerini anlattı. En fazla dikkatimi çeken şey ise her iki gurubunda kendi içerisinde aile ortamının olması oldu. Gerek Metin gerekse İsmail, gruplar içerisindeki genç arkadaşların aileleri ile tanıştıklarını, eşlerini, çocuklarını alarak ziyaretlere gittiklerini, genç arkadaşların her sorunu ile ilgilendiklerini söylediler. Bu çok hoşuma gitti çünkü gerek 07 Gençlik gerekse Grup 1966 Antalyaspor için bana göre taraftar grubundan çok daha fazlasıdır. Programda bir başka dikkat çeken konu ise Konyaspor taraftarının yaptığı koreografi oldu. Koreografiyi beğendiklerini belirten her iki gurubun temsilcisi, önümüzdeki sezon Konyaspor maçı için koreografi hazırlığına başladıklarını belirterek "Şu an fikir aşamasındayız. Ancak öyle bir koreografi yapacağız ki, Konyaspor taraftarı koreografi yapmaktan vazgeçecek. Çık iddialıyız, önümüzdeki sezon Antalya'da oynanacak olan maçı beklesinler" dediler. Ne yalan söyleyeyim bende çok meraklandık, heyecanla bekliyorum...

ÖNCE KAFA YAPISINI DEĞİŞTİRMELİ

Tarık Çamdal ismi Antalyaspor'u adeta ikiye böldü. Bir tarafta yıllardır oynamayan bir futbolcunun Antalyaspor'da ne işi var diyen, diğer tarafta ise şans verelim, tutarsa faydalı olur diyenler var. 

Aslında her iki düşünceye sahip kişiler de çok haksız değil. 

Daha sahaya çıkmamış bir oyuncu hakkında ön yargılı olmak bence de doğru değil. Ama diğer taraftan da "Ben paramı alırım, oynamasam da olur" diyerek bu durumdan rahatsız olmayan bir oyuncunun Antalyaspor'da da acaba tatile mi geldi düşüncesinin kafalarda oluşması da çok normal. Açıkçası beni de endişelendiren bu. Tarık Çamdal önce Antalyaspor'da kafa yapısını değiştirmek zorunda. Bir futbolcu oynamamaktan rahatsız olmalıdır. Bundan rahatsız olmuyorsa, o futbolcuda sorun var demektir. Tarık Çamdal da mutlaka Antalyaspor'a kafa yapısını değiştirip gelmelidir. Yoksa Antalyaspor'un boşa harcayacak bir kuruş parası yok.

SERİKSPOR İLE GÖRÜŞÜLDÜ

Pilot takım arayışlarına giren Antalyaspor, Kemerköprü 2003 takımı ile görüşme gerçekleştirmişti. Yapılan görüşmelerde olumsuz sonuç çıkınca Antalyaspor yönetimi bu kez Serikspor ile bir temas kurdu. Ancak yaklaşan yerel seçimler nedeniyle Serikspor yönetiminin de bu konuya sıcak bakmadığı ve kendilerine tepki olacağını düşünerek pilot takım anlaşmasına yanaşmadıkları öğrenildi.

CISSOKHO'DAN İHTAR

Antalyaspor'un sol beki Cıssokho'nun alacaklarının ödenmesi için kulübe ihtar gönderdiği ortaya çıktı. Kulübe gelen tebligat üzerine harekete geçen Antalyaspor yönetimi futbolcu ile görüşüp ödeme planı çıkardığı ve uzlaşmaya varıldığı öğrenildi. 

YOLUN AÇIK OLSUN

Antalyaspor'da Musa Nizam ile yollar ayrıldı. Antalyaspor'un alt yapısından yetişen Musa Nizam Akhisarspor ile anlaştı. Musa Nizam'a yeni takımında başarılar diliyoruz, mutlaka birgün geri gelecek. Çünkü Musa'ya, futbolu Antalyaspor'da bırakmak ve bıraktıktan sonra da uzun yıllar Antalyaspor'da hocalık yapmak yakışır. Musa ve Zeki Antalyaspor için bir futbolcudan çok daha fazlasıdır. 

MİNİK ANTALYASPORLULAR