Reklam
Reklam

İhsan Coşkun | Sporun Perde Arkası

Antalyaspor taraftarı son yıllarda bir taraftar nasıl olur bunu açık ve net olarak gösteriyor

İhsan Coşkun | Sporun Perde Arkası

Antalyaspor taraftarı son yıllarda bir taraftar nasıl olur bunu açık ve net olarak gösteriyor

İhsan Coşkun | Sporun Perde Arkası
06 Mart 2019 - 11:26

TARAFTARDAN ÇOK DAHA FAZLASI

Antalyaspor taraftarı son yıllarda bir taraftar nasıl olur bunu açık ve net olarak gösteriyor. Antalyaspor, son yıllarda ne saha kapatma ne de seyircisiz oynama cezası aldı. Çünkü Antalya Stadyumu’nda 90 dakika boyunca ne bir küfür, ne de bir taşkınlık yaşanıyor. Kırmızı beyazlı taraftarlar bugüne kadar Türkiye’de bir çok ilke imza attı. Forma sponsoru oldu, sosyal projelerde yer aldı. Yetmedi Anadolu takımlarının sesi oldu, tüm Anadolu takımlarının sesinin duyulması için çalışma başlattı.
Türkiye’de yayın yapan ulusal bir spor gazetesine sponsor olup, ilk röportajı da 07 Gençlik verdi. Bundan sonra da her hafta bir Anadolu takımı o spor gazetesinde sesini duyuracak. Antalyaspor’un hakkının en fazla yendiği Başakşehir maçının özetinin dahi yayınlanmadığı bur ortamda 07 Gençlik’in yaptığı bu organizasyonu son derece önemli buluyorum.
Röportajda yayınlanan şu yazıyı da sizlerle paylaşmak istiyorum;
Bizler nefesini aldığımız, ekmeğini yediğimiz, şehrimizin takımı, ortak sevdası, en büyük markası olan Antalyaspor'a destek vermenin mücadelesini veriyoruz. İyi günde, kötü günde hep yanında olmaya çalışıyoruz.
Buradan tüm taraftarlara, Antalyalı kardeşlerimize sesleniyoruz. Sizler üç büyükler için sadece birer atkı, forma gelirisiniz. İşin aslına bakarsanız milyonda birsiniz... Ama şehrinizin takımını tutarsanız en azından bizim için her şeysiniz.
Biz kim miyiz? Farklı görüşlerden, kademelerden, yaşlardan, cinsiyetlerden, her Antalyalının bir araya gelebildiği, maddi manevi her türlü desteği birbirinden esirgemediği Antalyaspor'un  en eski taraftar grubu 07 Gençlik'iz. Derdiniz olur koşar geliriz, derdimiz olur koşar gelirsiniz. İsim isim birbirimizi bilir, her hafta yanyana, omuz omuza bütün dertlerimizin üstesinden geliriz.
Ne yazık ki eskiden böyle stadyumlarımız yoktu. Bir çok hemşehrimiz diğer stadyumların, büyük takımların şehvetine kapılıp, şehir takımı tutmuyordu. Artık bütün kardeşlerimizin bir araya gelebileceği otuz iki bin kişilik Antalyaspor stadımız var. Sadece Antalyasporluları değil tüm Anadolu’daki şehir takımlarımızın hemşehrilerine diyoruz ki "Gelin hem kendimize, çocuklarımıza, tanıdıklarımıza şehrimizin takımının, sevdasını aşılayalım. Şehir takımı tutmak ayrı bir sevdadır. Her tarafta dostumuzu, arkadaşımızı, futbolcularımızı, sporcularımızı, aynı armaya gönül vermiş insanlarımızı görebiliriz."
Ne mutlu Anadolu takımını tutanlara, ne mutlu şehrinin takımını destekleyenlere, ne mutlu sevdasını hiçbir ranta, reklama, şana, şöhrete veyahut şampiyonluğa oyuncak etmeyenlere...


FİKRET ÖZTÜRK DENETİMDE
 
Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk’ün babası Fikret Öztürk, denetime çıktı. Hasan Subaşı Tesisleri’ne habersiz gelen ve başta çim sahalar olmak üzere soyunma odaları, duşlar, tuvaletleri gezen Fikret Öztürk, tespit ettiği aksaklıkların giderilmesi için talimat vermiş.
Denetim sırasında Fikret Öztürk’ün yanında Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk, Asbaşkan Bora Terzioğlu, Berkay Bahar, Emin Hesapçıoğlu, Alt yapı Koordinatörü Sedat Karabük de yer aldı.
Özellikle duşların ve soyunma odalarının kötü durumda olmasından dolayı rahatsız olan Fikret Öztürk’ün sinirlendiği ve bir dahaki gelişimde burayı böyle görmek istemiyorum diyerek talimat verdiği de öğrenildi.


DOUKARA İDDİASI
 
Geçtiğimiz sezon Antalyaspor’un en önemli oyuncusu Doukara’ydı. Oynadığı futbol ve attığı gollerle herkesi kendine hayran bırakmıştı. Bu sezon ise adeta geçen seneyi mumla aratıyor.Doukara’nın bu performans düşüklüğü merak edilirken en çarpıcı iddia ise Kanal V’de yayınlanan Spor Aktif programında Erdal Atılgan’dan geldi. Erdal Atılgan, devre arasında Doukara’ya çok ciddi bir teklifin geldiğini, Doukara’nın da bu teklife sıcak baktığını ancak Antalyaspor yönetiminin Doukara’yı göndermek istemediği için bu transferin gerçekleşmediğini iddia etti. Doukara’nın da bu durumdan rahatsız olduğunu ve mental olarak kendini sahaya veremediğini söyledi. Erdal Atılgan şunu da ekledi; “Antalyaspor yönetimi Doukara’daki bu mental yorgunluğu gidermek zorunda” Erdal ağabeye sonuna kadar katılıyorum. 


TANIYABİLDİNİZ Mİ?
 
Bakalım bu fotoğraftakileri tanıyabilecek misiniz?
Öncelikle fotoğarfın hikayesinden başlayalım. Fotoğraf 1977 yılında İzmir’de çekilmiş. Yer İzmir Atatürk Lisesi girişi. Fotoğraftakiler Antalya Lisesi atletizm takımı. İşte o takım Türkiye ikincisi olmuştu. Peki fotoğrafta tanıdık kimler var. Hemen sıralayayım; elinde fotoğraf makinesi olan kişi hepimizin çok yakından tanıdığı eski hakem İlhami Kaplan, sol başta oturan kişi Antalyaspor Derneği eski başkanı Nafiz Tanır, hemen onun yanındaki eski milletvekili Burhan Kılıç… Hey gidi eski günler hey dedirtiyor…


YILLAR SONRA  BULUŞTULAR
 
Antalya amatör liginde yıllarca mücadele eden Merkez Gençlikspor’un 1976-1996 yılları arasında formasını giymiş eski futbolcuları İlhami Kaplan’ın organizasyonunda yeniden bir araya geldi. Yıllar sonra yeniden buluşan ve futbol hatıralarının yeniden canlandığı, hatırlandığı gün ile ilgili konuşma yapan İlhami Kaplan, “Bugün Gençlikspor’un nostalji günü. İlk toplantımızı 50 kişi ile yapıyoruz, ilerleyen dönemde ise bu rakamı 400 kişiye yükseltmek istiyoruz. Bu toplantılar ile hem eski anılarımızı yeniden hatırlıyoruz, kaybettiklerimizi yad ediyoruz ve yıllar sonra yeniden bir araya gelmenin mutluluğunu yaşıyoruz” diye konuştu. 


VIP TRİBÜNDE TARTIŞMA
 
Antalyaspor-Ankaragücü karşılaşmasında VIP tribününde kargaşa yaşandı. ankara’dan gelen ve kendilerini Ankaragücü yöneticisi olarak tanıtan yaklaşık 30 kişilik grup, konuk takımın her golünde ayağa kalkarak sevindi. Elbette deplasmanda gol atıyorsunuz ve sevinmek en doğal hakkınızdır. Ancak ilk golde uyarılmalarına karşın, ikinci golde tartışmaların yaşanmasının ardından, üçüncü golden sonra el kol hareketleri yaparak sevinmek açıkçası yakışmadı.


ANTALYASPOR GALATASARAY'A BİLENİYOR
 
Spor Toto Süper Lig'in 25. haftasının kapanış maçında deplasmanda Galatasaray ile karşılaşacak olan Antalyaspor, bu maçın hazırlıklarını sürdürdü.
Haftanın ilk çalışmasının önceki akşam gerçekleştiren Antalyaspor’da haftanın ikinci antrenmanı yorucu geçti. Teknik Direktör Bülent Korkmaz, düz koşu ve ısınma hareketlerinin andından takımına kuvvet-dayanıklılık çalışmaları yaptırdı. Futbolcular, yaklaşık 1 saat süreyle sırayla farklı istasyonlarda çalışma yaptı. Kaleciler, kaleci antrenörü Nezih Ali Boloğlu gözetiminde çalıştı. Atilla Vehbi Konuk Tesisleri'ndeki antrenman, yarım sahada 3 takım halinde oynanan turnuva maçı ile sona erdi. Turnuva maçını, yeşil yelekli takım kazandı.


MİNİK ANTALYASPORLULAR