Reklam
Reklam
Reklam

İki liderden ortak miting

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti genel Başkanı Meral Akşener, Antalya’da ortak miting düzenledi. Her iki lider de sahneye çıkarak partililere seslendi

İki liderden ortak miting

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti genel Başkanı Meral Akşener, Antalya’da ortak miting düzenledi. Her iki lider de sahneye çıkarak partililere seslendi

İki liderden ortak miting
20 Mart 2019 - 10:32
Reklam

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti genel Başkanı Meral Akşener, 31 Mart yerel seçimleri kapsamında Antalya’da vatandaşlara seslendi. Miting öncesi bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ardından İstiklal Marşı okundu. Kepez Turgut Özal Kapalı Spor Salonu önünde gerçekleştirilen mitingde ilk konuşmayı İYİ Parti lideri Akşener yaptı. Akşener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın toplumu gerdiğini iddia ederek, "Çünkü birbirinizle kavga ederseniz kutuplaşacaksınız; sonuç itibariyle yanan mutfak, kaynamayan tencere, işsiz gençler, EYT’liler çiftçinin kullandığı mazot, narenciyenin öldürülmesi bunlar konuşulmayacak" ifadelerini kullandı.  "Esnaf sabahtan akşama kan ağlıyor" diyen Akşener, "Mazotu, ÖTV’yi onlar indirmezse biz indireceğiz. Üreten bir Türkiye vizyonları yok. Biz yeniden fabrikalar açacağız, sanayiyi, teknolojiyi teşvik edeceğiz” ifadelerine yer verdi.

KILIÇDAROĞLU: SÖYLEYECEK SÖZLERİ YOK

Akşener’in ardından kürsüye gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin sorunları olduğunu ve o sorunların, çözülmeyecek sorunlar olmadığının altını çizdi. Kurtuluş Savaşı'nı birlikte verdiysek, ayrım yapmadıysak, doğu batı, kuzey ve güney demediysek, hep birlikte bayrağımız, vatanımız için mücadele ettiysek şimdi demokrasi için mücadele edeceğiz. Birlikte mücadele edeceğiz, kimsenin önünde diz çökmeyeceğiz, hiç kimsenin baskısına ‘evet’ demeyeceğiz. CHP’li, İYİ Parti’nin SP’nin eğer belediye başkanları kazanır ve Türkiye genelinde iyi bir çıtayı yakalarsak bütün dünya şunu söyleyecek iktidarın bütün baskılara rağmen Türkiye’de halk demokrasiyi tercih etti, demokrasiden yana oy kullandı diyecektir.”ifadelerine yer verdi.

 1 MİLYON 11 BİN İŞSİZ

Sadece bir yılda işsiz kalanların sayısının 1 milyon 11 bin kişin olduğunu anlatan Kılıçdaroğlu, "1 milyon haneye ekmek girmemesi ne demektir. Bir babanın çocuğuna harçlık verememek demektir. 1 milyon hanede akşam evde tencerenin kaynamaması ne demektir. Annenin çocuğunu yatağa aç yatırması ne demektir. Onların bundan haberi yok, bunu bilmiyor, onlar sarayda oturuyorlar,onların keyfi yerinde. Bütün hazineyi damada teslim etmiş. Ne diyor damat 'Seçimden sonra 2.5 milyon kişiye istihdam sağlayacağız” ' diyor. Beyefendi sen uzayda mı yaşıyorsun, sağlayacaksan şimdi sağla, millet zaten perişan” ifadelerine yer verdi.
 
KİMSE İŞİNDEN OLMAYACAK

Millet İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Muhittin Böcek, Antalya’ya gönül veren herkesle bir olmaya devam edeceklerini ve dertlerin ortak olduğunu söyledi.  Amaçlarının Antalya’nın refah seviyesini yükseltmek olduğunu dile getiren Böcek, “ Bütün sorunları ve dertleri çözmeye geliyoruz. Yerelden kalkınacağız. Mutfaktaki yangın sönecek. Biz varken kimse yatağına aç girmeyecek. Antalya’yı beraber yönetecek ve kalkındıracağız. İşçi kardeşlerimin hiçbiri siyasi görüşünden dolayı işten çıkarılmayacak. Telaşa kapıldılar ‘Böcek gelirse sosyal yardım kesilir’ diyorlar. Bizim projelerimiz ranta değil halka yöneliktir. 31 Mart gecesi Antalya’da herkes kazanacak. Ben sen yok biz varız, biz birlikte yaparız” diye konuştu.  Konuşmaların ardından Kılıçdaroğlu ve Akşener, Millet İttifakı'nın Antalya Büyükşehir ve ilçe belediye başkan adaylarıyla kalabalığı selamladı, karanfil dağıttı.