Reklam
Reklam

Naci Uğural'a son görev

Antalya basın camiasının önemli isimlerinden, Hürses Gazetesi’nin kurucusu Naci Uğural toprağa verildi

Naci Uğural'a son görev

Antalya basın camiasının önemli isimlerinden, Hürses Gazetesi’nin kurucusu Naci Uğural toprağa verildi

Naci Uğural'a son görev
01 Eylül 2020 - 19:32 - Güncelleme: 01 Eylül 2020 - 19:39

Antalya basınının değerli büyüğü ve Hürses Gazetesi’nin kurucusu Naci Uğural önceki gün (31.08.2020 Pazartesi) 84 yaşında hayatını kaybetti. Birkaç gün hastanede tedavi gören Uğural önceki gün akşam saatlerinde hayata gözlerini yumdu.
 Naci Uğural’ın cenazesi bugün (01.09.2020 ) Uncalı Mezarlığı’nda kılınan cenaze namazının ardından Kurşunlu Mezarlığı’nda toprağa verildi. Cenaze törenine basın camiasının önde gelen isimlerinin yanı sıra Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni de katıldı. Törende bulunan Uğural ailesi gözyaşlarına hakim olamazken, yakınları tarafından teselli edilerek sakinleştirildi.   Sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına harfiyen riayet edildiği tören kılınan cenaze namazının ardından sona erdi. Törenin ardından merhumun naaşı Kurşunlu Mezarlığı’nda toprağa verildi.

‘Gazetenin gerçek sahibi okuyucusudur’ diyen, basına, gazeteciliğe bakış açısıyla her zaman fark yaratan Uğural’ın gazetecilik için söylediği şu sözler hala hafızalardaki tazeliğini bütün haklılığıyla korumaya devam ediyor; ‘Bütün bu zorluklara rağmen, vazgeçilebilir bir meslek değildir gazetecilik. Bir kez ucundan bulaştınız mı kanınıza girer, bir daha kurtulamazsınız. Ne uzun çalışma saatleri, ne düşük ücret, ne yapılan diğer fedakarlıklar, yolunuzdan döndüremez.

Bir de şunu bilirsiniz: Bilgi büyük bir güçtür. Bu nedenle, en doğru, en tarafsız, en taze haberleri okuyucuya sunmanız gerekir. Bu, bir sosyal sorumluluktur ve gerçek bir gazeteci bundan, istese de kaçamaz.’
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum