‘Mutlu ve romantik bir yaşamın etkisiyle kendi dünyamdan enstantaneler oluşuyorum’ diyen Ünlü Ressam Özgür Aktı yeni sergisini Antalya Arkeoloji Müzesi’nde açtı. Sergiye Antalya Devlet Senfoni Orkestrası flüt sanatçısı ve akademisyen Lelya Bayramoğulları başta olmak üzere çok sayıda sanatçı, sanatsever ve davetli katıldı.
Yağlı ve sulu boyalı eserlerden oluşan sergi hakkında bilgi veren sanatçı Özgür Aktı: ‘‘ 3 ayrı grupta resim var bu sergide. Sulu boya resimlerin bir kısmı klasik müzik temalı. Tanrısal ifadeleri anlatan bu çalışmalar büyük ölçekli çalışmalar. Yağlı boya ile yapılan eserlerde kızımdan ilham aldığım resimler var. Kızıma olan ilgimin, alakamın, onun büyümesi ile ilgili olan sürecin resmedildiği eserler var. Üçüncü versiyonda da kendi hikâyemi, kendi bakış açımı, kendi hayatımı anlattığım resimler var. Bunları burada sanatseverler ile buluşturmaya çalışıyorum. İnsanlara, dostlarıma emek vererek yaptığım bu eserleri sunmak onların beğenisine mazhar olmak çok özel bir duygu. Sergime gelen ve beni yalnız bırakmayan herkese çok teşekkür ediyorum’’ diye konuştu.
Selim Çelik