Reklam
Reklam
Reklam

İhsan Coşkun | Sporun Perde Arkası

Antalyaspor Kulübü Derneği’nin pazarlık usulü ile İşadamı Mezmet Bozkan’a 32 Milyon TL’ye sattığı Muratpaşa İlçesi 13022 ada no’lu parselde kayıtlı 1850 metrekare arsa ile ilgili Antalya 2. İdare Mahkemesi yürütmeyi durdurma kararı verdi

İhsan Coşkun | Sporun Perde Arkası

Antalyaspor Kulübü Derneği’nin pazarlık usulü ile İşadamı Mezmet Bozkan’a 32 Milyon TL’ye sattığı Muratpaşa İlçesi 13022 ada no’lu parselde kayıtlı 1850 metrekare arsa ile ilgili Antalya 2. İdare Mahkemesi yürütmeyi durdurma kararı verdi

İhsan Coşkun | Sporun Perde Arkası
29 Mart 2019 - 10:35
Reklam

YARGI ‘DUR’ DEDİ
 
Antalyaspor Kulübü Derneği’nin pazarlık usulü ile İşadamı Mezmet Bozkan’a 32 Milyon TL’ye sattığı Muratpaşa İlçesi 13022 ada no’lu parselde kayıtlı 1850 metrekare arsa ile ilgili Antalya 2. İdare Mahkemesi yürütmeyi durdurma kararı verdi. Antalyaspor Kulübü Derneği’nin 3 Ağustos 2018 tarihinde pazarlık usulü ile işadamı Mehmet Bozkan’a sattığı Muratpaşa ilçesi Demircikara Mahallesi’ndeki bin 850 metrekare yüzölçümlü arsa ile ilgili Antalya 2. İdare Mahkemesi tarafından yürütmeyi durdurma kararı çıktı.
 
32 MİLYON TL’YE SATILMIŞTI
 
İmar planında akaryakıt, LPG satış ve servis istasyonu olarak belirlenmiş arazinin arsa satışı
3 Ağustos 2018 tarihinde pazarlık usulü ile gerçekleşmiş ve Antalyalı işadamı Mehmet Bozkan araziyi 32 milyon TL bedelle satın almıştı.
 
DAVA AÇILMIŞTI

Alan, Büyükşehir Belediye Meclisi’nde AK Parti, MHP, CHP ve İYİ Parti’nin oylarıyla geçmiş, semt spor alanından akaryakıt ve servis alanına çevrilmişti. Alan ile ilgili dava açılmış Demircikara Mahallesi, 13022 ada 1 parsel ve çevresini, semt spor alanından akaryakıt ve servis istasyonu alanına dönüştüren Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 11 Mayıs 2018 tarih ve 575 nolu kararı onanan 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı değişikliğiyle kararın iptal edilmesi istenmişti. Antalya 2. İdare Mahkemesi ise 26.02.2019/865 E. Sayılı kararı ile yürütmeyi durdurma kararı verdi.

MİLLİ ARAYI İYİ DEĞERLENDİRDİK
 
Antalyaspor Teknik Direktörü Bülent Korkmaz, lige verilen arayı iyi değerlendirdiklerini belirterek, “Şu anda her şey iyi gidiyor" diye konuştu.
Antalyaspor Teknik Direktörü Bülent Korkmaz, Atilla Vehbi Konuk Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında, kırmızı-beyazlı takımın durumunu değerlendirip, çalışmaları hakkında bilgi verdi. Milli maçlar ve yerel seçim nedeniyle verilen arada takımının son durumunu özetleyen Korkmaz, "Hem milli takım maçı arası, hem de yerel seçim arasında 3 hafta boşluk oldu. Bu arada iyi çalışarak, hazırlık maçı oynayarak en azından oynamayan oyuncularımızın maç performansını artırmak istiyoruz. Bu, hem bizim açımızdan hem de oyuncularımız açısından çok faydalı oluyor. Şu anda her şey iyi gidiyor" diye konuştu.

Milli takım kamplarından Doğukan ve Fredy'nin sorunsuz döndüğünü anlatan Korkmaz, "Diğer milli oyuncumuz Celustka da aramıza katılacak. Onun milli maçta bir sakatlığı oldu, son maçını yarım bırakmak zorunda kaldı. Son durumuna yarın geldiği zaman bakacağız" ifadelerini kullandı.


"MİLLİ TAKIM DOĞRU YOLDA"

Milli takımın Arnavutluk ve Moldova karşısında elde ettiği galibiyetlere de değinen Bülent Korkmaz, "Genç ve iyi bir jenerasyon var. Şenol Güneş hocamıza da başarılar diliyorum. Bu jenerasyonun Avrupa ve Dünya şampiyonalarına gideceğini düşünüyorum. Genç, dinamik ve öğrenmeye açık bir kadro oluştu. Şenol Güneş hocamız bu kadroyu tecrübeli oyuncularla desteklediği zaman çok daha iyi bir milli takım olacağını düşünüyorum. Ama Lucescu'nun da hakkını vermek gerekir. Bu takımı, öyle veya böyle bir araya getiren kendisi ve ekibiydi. Şenol hocamızın da bu jenerasyonu ve oluşturulan kadroyu başarıyla devam ettireceğine inanıyor, milli takımımızın doğru yolda olduğunu düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

ÇİFT KALE MAÇ YAPTILAR

Antalyaspor, basın toplantısının ardından da günün tek çalışmasını gerçekleştirdi. Teknik direktör Bülent Korkmaz yönetiminde yapılan antrenman fizik kondisyon çalışması ve beşe iki top kapma oyunu ile devam etti. Korkmaz, daha sonra takımı ikiye ayırarak taktik çift kale maç yaptırdı.

ABONE OLMAYI UNUTMAYIN
 
Son dönemde en çok dikkatimi çeken durumlardan bir tanesi de Antalyaspor’un resmi Youtube kanalı. Sosyal medyada da bir hayli etkileşim almaya başladı. Kanalda futbolcular ile röportajlardan, basın toplantılarına kadar kulüple ilgili her şeyi izleyebiliyorsunuz. Şuan abone sayısı 1123 civarı. Ama bu sayı yetmez. Antalyaspor gibi bir kulübün çok daha fazla takipçisi olmalı. Haydi sizlerde Antalyaspor’un resmi Youtube adresine abone olmayı unutmayın…

YÜZME TAKIMI 4 MADALYA İLE DÖNDÜ

Mersin'de düzenlenen 13-14 yaş Bireysel Yıldızlar Yüzme Şampiyonası ve Milli Takım Seçme Müsabakaları tamamlandı. Antalyaspor yüzme takımının sporcuları Egemert Öztürk 50 metre serbest stilde 2’nci ve 400 metre serbest stilde ise 3’üncü olurken, Ecenur Ceylan 200 metre kelebekte 2’nci, diğer yarışında ise 400 metre ferdi karışıkta 3’üncü olmayı başardı. Antalyaspor Yüzme Takımı Baş Antrenörü Turgay Demircioğlu, Antalyaspor yüzme takımının 4 yıllık bir emek ile her yaş grubunda Türkiye’nin en önemli takımları içinde yerini sağlamlaştırdığını belirtti.


BABA OLDU
 
Antalyaspor’un profesyonel futbol takımı masörlerinden Nuri Aslan baba oldu. Antalyaspor Kulübü de aslan çiftinin bu mutlu gününü resmi internet sitesinden kutlamayı ihmal etmedi. Veronika-Nuri Aslan çiftinin Amelya adını verdikleri bebeklerine sağlıklı ve uzun bir ömür diliyoruz.