Reklam
Reklam

Topaloğlu: Kemer iyi bir turizm sezonu geçirdi

KEMER Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, pandemiye rağmen Kemer'in iyi bir turizm sezonu geçirdiğini söyledi

Topaloğlu: Kemer iyi bir turizm sezonu geçirdi

KEMER Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, pandemiye rağmen Kemer'in iyi bir turizm sezonu geçirdiğini söyledi

Topaloğlu: Kemer iyi bir turizm sezonu geçirdi
22 Ekim 2020 - 13:43 - Güncelleme: 22 Ekim 2020 - 13:43


Kemer Belediye Başkanı ve aynı zamanda Kemer Yöresel Tanıtım Vakfı (KETAV) başkanlığını yürüten Necati Topaloğlu, 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü dolayısıyla Kemer ilçesindeki bir otelde Antalyalı gazetecilerle bir araya geldi. Toplantının yapıldığı otel müdürü ve KETAV Başkan Yardımcısı Volkan Yorulmaz'ın da katıldığı toplantıda ilçedeki turizm sezonuna ilişkin bir değerlendirmede bulunan Başkan Topaloğlu, pandemiye rağmen Kemer'in iyi bir turizm sezonu geçirdiğini söyledi.

İlçedeki ilk otelin 5 Haziran tarihinde, diğer otellerin de güvenli turizm sertifikalarını alarak birer birer açıldığına dikkati çeken Topaloğlu, sezonda açılan otel sayısının yüzde 95 oranına ulaştığını aktardı. Topaloğlu, otellerin sezonda iyi bir doluluk oranı yakaladığına işaret ederek, "Turizmciler, pandemiye rağmen başarabileceklerini bir kere daha gösterdi. Biz de turizmcilere üzerimize düşen konularda desteğimizi sağladık. Kemer olarak Antalya bölgesinde en fazla turist ağırlayan ilçe olduk. Hiçbir olumsuzluğumuz da olmadı. Bu konuda kaymakam beyin başkanlığındaki İlçe Hıfzıssıhha Kurulu'nun aldığı kararları hem yerli hem yabancı turistlerimizle birlikte uyguladık ve buradan başarıyla çıktık. Arkadaşlarımız bu yılki zorlukları aştılar, gelecek yıl pandemi devam etse bile çıtayı yükselterek devam edeceklerdir" dedi.

'YÜZDE 70'İNİ KEMER AĞIRLADI'

KETAV Başkan Yardımcısı Volkan Yorulmaz da pandemi döneminde turizm sezonunun açılmasını ve böyle bir sezonda ulaşılan rakamların olağanüstü olduğunu ifade etti. Yorulmaz, şunları söyledi:
"Tüm Antalya ve Kemer olarak biz bu seneyi pandemi döneminde bir test yılı olarak gördük ve bu testten de başarıyla geçtik. Önümüzdeki senenin bir provası oldu bizim için. Çünkü bu pandemi süreci bir anda hayatımızdan çıkmayacak. Bu süreçte de misafirlerimizi memnun ederek ülkelerine dönmelerini sağlamak, önümüzdeki yılların yatırımı anlamında bizim için önemliydi. Kemer için ilk sezona açılan destinasyon diyebiliriz. Otellerin yüzde 95'i açıldı. Antalya'ya gelen turistin takribi yüzde 70'ini Kemer bölgemiz ağırladı. Bu anlamda ciddi bir test oldu."
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum