Seviye düşmemeli!..
Reklam
Reklam
Ayla ÇEKİÇ

Ayla ÇEKİÇ

Seviye düşmemeli!..

12 Mayıs 2015 - 10:10

Genel seçimlere sayılı günler kala herkes seçim çalışması yaparken, özlenen tablolar ortaya çıktı.

Deniz Baykal, Menderes Türel ve Hasan Subaşı’nın birlikte sohbet etmesi, CHP’lilerin başka bir partiye ziyareti, Ak Partili’lerin düzeyli seçim çalışmaları... Çalışma sürecinde herkesin centilmenliği elden bırakmaması takdire şayan bir durumdu.

‘Dur’ diyorum, çünkü artık bu tabloyu göremiyorum. Birdenbire ne olduysa herkes herkese laf söyler oldu.

CHP Milletvekili adayı Çetin Osman Budak, ATSO başkanlığı döneminde takip edip, hayata geçirilmeyen projelerin seçim vaadi olarak dile getirilmesine tepki gösterdi. Bunun üzerine Ak Parti Antalya milletvekili adayı Lütfi Elvan, Budak’ın projeleri olmamasını eleştirdi. Diyalog, ‘hodri meydan’ diyen Budak’ın televizyonda karşılıklı program yapalım teklifine kadar devam etti.

MHP İl Başkanı Adnan Kaya ise her gün ağır eleştirilerle iktidara yükleniyor ve milletvekili adaylarıyla ilgili ağır benzetmelerde bulunuyor.

CHP Milletvekilli adayı Dr. Nefi Kara, Ak Parti’nin turizm politikasını eleştirdi. Bu eleştiriler Turizm ve Kültür Bakanı Ömer Çelik’in Antalya’yı ziyaret etmemesini gündeme taşımasıyla devam etti.

Kara’nın bu eleştirilerine Ak Parti Milletvekili aday adayı, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı’dan yanıt geldi. Arıcı, yanıtında öyle bir cümle kullandı ki Türk siyasi tarihine yeni bir kelime girdi. Arıcı, Kara’ya ‘Sen anlamazsın, muhalefet kafası!’ diyerek yanıt verdi.

‘Muhalefet kafası’ da ne demek?

Seçime 25 gün kala durum bu ise, seçim arifesinde Antalya siyasetinde neler yaşanır doğrusu merak ediyorum.

Ancak ne yaşanırsa yaşansın, seviye düşmeden, centilmence bir yarış olması gerektiğini de çok iyi biliyorum. Bu nedenle herkesin aklına, çenesine ve sabrına sahip çıkması gerekiyor.

Antalya’ya da bu yakışır…

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum