VATANDAŞ RENK VERMİYOR
Reklam
Reklam
Ayla ÇEKİÇ

Ayla ÇEKİÇ

VATANDAŞ RENK VERMİYOR

01 Haziran 2015 - 09:38

Genel seçimlere bir haftadan az bir süre kaldı. Seçim çalışmaları boyunca her partinin yetkili ve etkili isimleriyle sohbet ediyorum. Hala kimse elindeki anket sonuçlarına ‘tamam budur’ diyemiyor. Emin olmayan siyasiler, bu nedenle oradan oraya sahada seçim çalışmalarında hız kesmeden çalışıyor.

Seçimlerle ilgili tek bir net cevap veririm ve altını çizebilirim: Vatandaş renk vermiyor…

Mitingler dolup, taşıyor. Kimse kimseye kalkıp sizin mitinginizde az kişi vardı, bizimkinde daha fazlası vardı demesin. Tepede liderler birbirleriyle ciddi ciddi atışmasa da seçim havası bile yok ülkemizde…

Çünkü vatandaş sessiz…
Bu sessizlik beraberinde belirsizliği getiriyor. Bu nedenle hiçbir lider ve milletvekili adayı anketlerden çıkan sonuçlara inanmıyor. Çünkü o havayı sokakta göremiyor.

Bu arada tüm partilerin hedefi de, kararsızlar…

Seçim heyecanını ve hareketini göremeyince bana göre sanki bütün ülkede seçmen kararsız gibi duruyor… (Bu cümlem partilerin kemikleşmiş oylarının dışında kalanlara yaptığım yorumdur.)

Seçim ekonomisinin de piyasalara hareket getirmemesi ayrıca irdelenmesi gereken bir konu olarak önümüzde duruyor.

Antalya’da esnafın beli zaten bükük, turizm krizi kapıda bekliyor bir de seçim dönemlerinde yaşanan hareketlilik yaşanmayınca ben demiyorum artık gerisini siz yorum yapın…

Böylesi bir seçim sürecinin ardından herkesin tek kilitlendiği nokta 7 Haziran’da sandıklar açıldıktan sonra ne olacak sorusuna verilecek cevap olacak.

Vatandaşın rengi sandıktan çıkacak…

İyi haftalar…

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum